hypo

Hypotéky jsou nyní nejvýhodnější, zájem Čechů o ně je rekordní

Zájem Čechů o hypotéky roste. Můžou za to nižší sazby, které ještě v květnu letošního roku klesaly. Počet hypoték doslova trhá rekordy – jen v květnu banky a stavební spořitelny sjednaly úvěry za více než 20 miliard korun, z čehož hypotéky na bydlení tvořily více než tři čtvrtiny.


Výhodná hypotéka viditelně láká stále více lidí. Trh s úvěry na bydlení meziročně vzrostl skoro o čtvrtinu. Dělo se tak díky lepšímu vnímání ekonomické situace, rostoucí nabídce nemovitostí a očekávanému obratu ve vývoji úrokových sazeb.

Jen v květnu banky uzavřely smlouvy na 9077 hypotečních úvěrů, což je o tisícovku víc než minulý rok ve stejném období. Suma sjednaných hypoték dosáhla rekordních 16,5 miliardy korun. Vzrostla také průměrná výše poskytnutých úvěrů – z loňského průměru 1,65 milionů korun na 1,82 milionu.

Přijde mírný růst, na podzim možná opět pokles

Červen a červenec ale dle očekávání expertů přinese změny. V polovině června Hypoteční a Komerční banka zdražily a indexy mapující průměr nabídkových sazeb nyní zvolna rostou. Další případný růst úrokových sazeb však podle očekávání nebude nijak dramatický a nelze vyloučit ani možnost, že v průběhu podzimu dojde opět k poklesu.

Jisté je momentálně jen to, že se nárůst sjednaných hypoték vbrzku začne projevovat i na realitním trhu. Poptávka zroste, takže prodej bytu či jiné nemovitosti (např. pozemků pro výstavbu) může být opět o něco výhodnější.

Získejte nejvýhodnější hypotéku díky hypotečnímu makléři

Pomoci vybrat nejvýhodnější hypotéku a zařídit vše podstatné může pomoci hypoteční makléř. Tento profesionál má zmapované nabídky hypotečních bank a detailně zná jejich produkty.

Hypoteční makléř rovněž může připravit všechny potřebné podklady k podání žádosti o hypotéku a zařídit v bance vše potřebné, takže klient už jen podepíše smlouvu.

Využít služeb hypotečního makléře se vyplatí – ne jen proto, že vyjedná nejlevnější úvěr, ale i proto, že klient za jeho služby nic neplatí. Provizi ze sjednané hypotéky platí banka.

Výše provizí je pro všechny banky stejná. Nehrozí tedy, že by hypoteční makléř některou z bank (resp. jejích produktů) zvýhodňoval. Upřednostněním jedné banky by navíc riskoval, že mu ostatní odeberou licence na spolupráci. Klient se tedy žádného neférového jednání nemusí obávat.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek