hypo

Vybíráte ideální barvu do interiéru?

Mnoho lidí si při výběru barev do svého nového domova neví rady. Bojí se, aby barvy na stěnách nepůsobily kýčovitě. Faktem je, že jejich strach je oprávněný. Výběr správných barev je klíčový pro harmonický domov. A neplatí to jen o stěnách. Na barvy bychom si měli dávat pozor i při výběru vybavení a dekorací.

Příliš mnoho barev může připomínat cirkusovou manéž


Je samozřejmé, že bychom se ve vlastním domově měli cítit dobře. Ale všeho moc škodí. Když si zvolíme příliš mnoho pestrých barev, můžeme nakonec zjistit, že na nás náš domov nepůsobí vůbec harmonicky.

Ba naopak, se můžeme cítit jako v cirkusové manéži. Barvy sice dokáží náš domov rozsvítit, ale je dobré to nepřehánět. Byty Praha jsou často vymalované bílou barvou. Ta se totiž dá velice snadno kombinovat s jinými barvami.

Zkuste barevné tapety


Tapety zase získávají na oblíbenosti. Dokonce jsou velice populární. I developerské projekty v poslední době sázení čím dál častěji na barevné tapety. Na trhu jich je k dostání spousta.

Vybrat si můžete z nepřeberné škály barev, vzorů i povrchových úprav. Dokonce se prodávají i tapety takové, které se dají velice snadno omývat. Takovou výhodu jistě ocení nejeden rodič.

Ale pozor. I zde je potřeba vybírat s rozumem. Mějte na paměti, že tmavé barvy prostor zmenšují a světlé naopak zvětšují.

Ve výběru doplňků můžete popustit uzdu fantazii


Realitní rádce vám pomůže s výběrem ideálního domova, ale barvy a vybavení si do něj budete muset pořídit sami. Zatím co při výběru výmalby nebo tapety je dobré mít rozvahu, u nákupu doplňků se můžete trochu odvázat.

Přesto je dobré se držet zásady, že by se v interiéru měly střídat maximálně tři barvy. Ideální je bílou na zdech doplnit vhodně zvolenými barvičkami, třeba červenou nebo zelenou.

Barvy působí na naši psychiku, proto je dobré je do místností umisťovat podle jejich využití. Například do ložnice jsou ideální barvy, které nás uklidňují.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek